اخبار مقالات

انواع منهول

انواع منهول

منهول (Manhole) (به معنی: آدم رو)نوعی از اتصالات است که برای متصل کردن چند شبکه و خط راه رو به هم مورد استفاده قرار می‌گیرد. مثلاً در سیستم فاضلاب برای آنکه چندین خط لوله فاضلاب را به یکدیگر متصل کنند و به یک مسیر هدایت نمایند از منهول استفاده می‌شود و یا در سیستم‌های مخابراتی برای دسترسی به مسیرهای کابل‌ها در زیر زمین استفاده می‌شود. البته همگی در سطح شهر به انواع آنها برخوردیم، دریچه‌هایی که در سطح زمین موجود است و برای کاربری‌های مختلفی استفاده می‌شود (آب و فاضلاب، تلفن، برق و...) و منهول در واقع برای دسترسی آسان انسان به داخل کانال است و در آنها را با درپوش میپوشانند. منهول‌ها را از جنس بتن، آجر , پلی اتیلن و پلاستیک می‌سازند که بنا به کاربری متفاوت خواهد بود و همچنین درپوشهای آنها نیز از جنس پلی اتیلن , فولاد , چدن و... است.

ادامه مطلب ...

توصیه‌های مهم در جوشکاری لب به لب دستگاه جوش پلی اتیلن

توصیه‌های مهم در جوشکاری لب به لب دستگاه جوش پلی اتیلن

قبل از هر جوش بایستی سطوح اتو کاملاً تمیز شود. بدین منظور لازم است قبل از جوشکاری به وسیله دستگاه جوش پلی اتیلن اصلی لوله‌ها، یک بار جوش آزمایشی (Dummy Joist) صورت گیرد. در جوش آزمایشی تمام اقدامات جوش اصلی تا مرحله پنجم صورت می‌گیرد و بدین ترتیب سر خمیری لوله که بر روی اتو چسبیده است عامل جدا شدن تمامی آلودگی‌ها و ذرات باقی‌مانده جوش‌های قبلی خواهد بود. بنابراین در صورتیکه سایز لوله‌ها عوض شود مجدداً بایستی جوش آزمایشی انجام شود.

ادامه مطلب ...

اکسترودر

اکسترودر

آگاهی از ویژگی های پلیمر ها و واکنش های آنها و رفتارشان در مراحل گوناگون فرآیند سبب می شود که به طور موثر فرآیند اکستروژن ، تجهیزات و مواد بهینه گردد. در این مقاله جهت شناسایی فرایند اکستروژن ، به بخش های مختلف اکسترودر تک مارپیچ پرداخته می شود ، چرا که همواره دانستن تجهیزات و چگونگی کار با آنها باعث می شود که به صورت بهینه از سیستم بهره برداری شود.

ادامه مطلب ...
123movies